ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ +90 322 453 00 09 info@altinkoza.org.tr

25. Uluslararası Adana Film Festivali (2018)

25. ULUSLARARASI ADANA FİLM FESTİVALİ

22 Eylül – 30 Eylül 2018 

ULUSAL UZUN METRAJ FİLM YARIŞMASI ALTIN KOZA ÖDÜLLERİ

En İyi Film Ödülü: Sibel

En İyi Yönetmen Ödülü: Tolga Karaçelik/Kelebekler

Yılmaz Güney Ödülü: Anons

Adana İzleyici Ödülü: Kelebekler

Jüri Özel Ödülü: Hüseyin Karabey/İçerdekiler

En İyi Senaryo Ödülü: Tolga Karaçelik /Kelebekler

En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Damla Sönmez/Sibel

En İyi Erkek Oyuncu Ödülleri: Caner Şahin ve Yiğit Ege Yazar/Kardeşler

En İyi Müzik Ödülü: Mehmet Güreli/Dört Köşeli Üçgen

En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü: Krum Rodriguez/Anons

En İyi Sanat Yönetmeni Ödülü: Tuba Erdem/Dört Köşeli Üçgen

En İyi Kurgu Ödülü: Naim Kanat/Güvercin Hırsızları

Yardımcı Rolde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Gizem Erman Soysaldı/İçerdekiler

Yardımcı Rolde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Emin Gürsoy/Sibel

Türkan Şoray Umut Veren Genç Kadın Oyuncu Ödülü: Gözde Mutluer/Kardeşler

Umut Veren Genç Erkek Oyuncu Ödülü: Seyit Nizam Yılmaz/Güvercin Hırsızları

SİYAD En İyi Film Ödülü: Banu Sıvacı/Güvercin

FİLMYÖN En İyi Yönetmen Ödülü: Mahmut Fazıl Coşkun/Anons

 

ULUSLARARASI UZUN METRAJ FİLM YARIŞMASI ÖDÜLLERİ 

En İyi Film Ödülü: Şüphe (Boening / Burning) (Yönetmen: Lee Chang-dong)

Jüri Özel Ödülü: Anons (The Announcement) (Yönetmen: Mahmut Fazıl Coşkun) 

Mansiyon Ödülü: Tarihe Barbar Olarak Geçmek Umurumda Değil (I Do Not Care If We Go Down In History as Barbarians / Îmi Este Indifferent Daca în Istorie Vom Intra Ca Barbari) (Yönetmen: Radu Jude)

 

ULUSLARARASI KISA FİLM YARIŞMASI ÖDÜLLERİ

Kurmaca dalında en iyi film: Grandfather / Yönetmen: Amar Kaushik

Deneysel Dalda En İyi Film: If The World Spinned Backwards / Yönetmen: Leonardo Martinelli

Canlandırma Dalında En İyi Film: The Voice Over / Yönetmenler: Claudia Cortes Espejo, Lora D'Addazio, Mathilde Remy

Belgesel Dalda En İyi Film: Memorandum / Yönetmen: Jennifer Lara 

Mansiyon Ödülü: Bitter Sea / Yönetmen: Fateme Ahmadi

 

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ KISA FİLM YARIŞMASI ÖDÜLLERİ

En İyi Kurmaca Film: Her Şey Yolunda / Yönetmen: Metehan Şereflioğlu/Dokuz Eylül Üniversitesi

En İyi Deneysel Film: Cehman / Yönetmen: Müfit Güzel/Mersin Üniversitesi

En İyi Canlandırma Film: 3 Duvar / Yönetmen: Aysun Karaosman/Marmara Üniversitesi

En İyi Belgesel Film: Kurbağa Avcıları / Yönetmen: Batuhan Kurt/Dokuz Eylül Üniversitesi

Jüri Özel Ödülü: Çalıkuşu / Yönetmen: Esra Yıldırım/Selçuk Üniversitesi 

Jüri Özel Ödülü: Giderayak / Yönetmen: Özgür Cem Aksoy/ Dokuz Eylül Üniversitesi

 

YAŞAM BOYU BAŞARI ÖDÜLLERİ VE ONUR ÖDÜLLERİ

Yaşam Boyu Başarı Ödülü :  Şerif Gören

Onur Ödülü :  Süleyman Turan

Onur Ödülü :  Muhterem Nur

Onur Ödülü :  Cüneyt Arkın 

Onur Ödülü :  Ahmet Mekin

SPONSORLAR

Festival Sponsorları
"Sinemanın başarılı örneklerinin 25. kez ödüllendirileceği Uluslararası Adana Film Festivali'ne katılacak tüm sinemaseverlere iyi seyirler dilerim..." HÜSEYİN SÖZLÜ Adana Büyükşehir Belediye Başkanı