ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ +90 322 503 04 77 info@adanafilmfestivali.org.tr

22. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali (2015)

ULUSAL UZUN METRAJLI FİLM YARIŞMASI

En İyi Film – Abluka (Yön: Emin Alper / Yapımcı: Nadir Öperli, Enis Köstepen, Cem Doruk)

Yılmaz Güney Ödülü – Kar Korsanları (Yönetmen ve Yapımcı: Faruk Hacıhafızoğlu )

Adana İzleyici Ödülü – Abluka (Yönetmen:Emin Alper, Yapımcı: Nadir Öperli, Enis Köstepen, Cem Doruk)

En İyi Yönetmen – Tolga Karaçelik (Sarmaşık)

En İyi Senaryo – Senem Tüzen (Ana Yurdu) – Oy çokluğuyla

En İyi Kadın Oyuncu – Nihal Koldaş (Ana Yurdu)

En İyi Erkek Oyuncu – Nadir Sarıbacak (Sarmaşık)

En İyi Müzik – Demircan Demir (Kasap Havası) – Oy çokluğuyla

En İyi Görüntü Yönetmeni – Vedat Özdemir (Ana Yurdu) – Türksoy Gölebeyi (Kar Korsanları)

En İyi Sanat Yönetmeni – İsmail Durmaz (Abluka)

En İyi Kurgu – Osman Bayraktaroğlu (Abluka)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu – Hülya Böceklioğlu (Yarım)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu – Özgür Emre Yıldırım (Eksik)

Türkan Şoray Umut Veren Genç Kadın Oyuncu – Ece Yüksel (Nefesim Kesilene Kadar)

Umut Veren Genç Erkek Oyuncu – Berkay Ateş (Abluka)

Jüri Özel Mansiyon Ödülü – Ece Atay (Yarım)

SİYAD En İyi Film Ödülü – Ana Yurdu – Senem Tüzen

Film – Yön En İyi Yönetmen Ödülü – Senem Tüzen – Ana Yurdu

ULUSAL ÖĞRENCİ FİLMLERİ YARIŞMASI

En İyi Kurmaca Film Ödülü: Cemalettin Was Here /Yönetmen: Mert Özel

En İyi Belgesel Film Ödülü: Godesbana / Yönetmen: Nursena Şimşek

En İyi Canlandırma Film Ödülü: Kök /Yönetmen: Osman Çubukçu, Önder Menken

En İyi Deneysel Film Ödülü:Renklerin Düşüşü / Yönetmen: Karis Deniz Kara

Belgesel Dalı Jüri Özel Ödülü: Afro Türk / Yönetmen: Betül Usta

ULUSAL AKDENİZ ÜLKELERİ KISA FİLM YARIŞMASI

En İyi Kurmaca Film Ödülü :Ave Maria / Ave Maria Yön: Basil Khalil ( Filistin-Fransa- Almanya )

En İyi Belgesel Film Ödülü : Şarkı Başladığında / When A Song Begins Yön: Yannis Pothos ( Yunanistan)

En İyi Canlandırma Film Ödülü :Fuligem / Fuligem Yön: David Doutel (Portekiz )

En İyi Deneysel Film Ödülü : Savaş Bölgesi / War Zone Yön: Oğuzhan Kaya (Türkiye)

Kurmaca Dalı Jüri Özel Ödülü : Üçüncü El /The Third Hand Yön: Hicham Elladdaqi (Fas)

Belgesel Dalı Jüri Özel Ödülü : Dioni / Dioni Yön: Thanos Psichogios (Yunanistan)

ADANA KONULU SENARYO YARIŞMASI

Birincilik Ödülü: Tepebağ Çıkmazı / Yazan: Hikmet Ozan Sihay

İkincilik Ödülü: İnsancıklar / Yazan: Gökhan Karahaner

Üçüncülük Ödülü: On Adım / Yazan: İsmail Doruk

ONUR ÖDÜLLERİ

Türker İnanoğlu

Ayşen Gruda

Aytaç Arman

Sezen Cumhur Önal

Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali

SPONSORLAR

Festival Sponsorları
"Sinemanın başarılı örneklerinin 24. kez ödüllendirileceği Uluslararası Adana Film Festivali'ne katılacak tüm sinemaseverlere iyi seyirler dilerim..." HÜSEYİN SÖZLÜ Adana Büyükşehir Belediye Başkanı