ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ +90 322 503 04 77 info@adanafilmfestivali.org.tr

21. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali (2014)

ULUSAL UZUN METRAJLI FİLM YARIŞMASI

En İyi Film Ödülü: Toz Ruhu (Yön: Nesimi Yetik, Yapımcı: Betül Esener)

En İyi Yönetmen Ödülü: Nisan Dağ, Esra Saydam (Deniz Seviyesi)

En İyi Senaryo Ödülü: Derviş Zaim (Balık)

Yılmaz Güney Ödülü: Neden Tarkovski Olamıyorum (Yön: Murat Düzgünoğlu, Yapımcı: Murat Düzgünoğlu, Osman Özcan)

En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Deniz Özdoğan (İçimdeki Balık) ve Damla Sönmez (Deniz Seviyesi)

En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Tansu Biçer (Toz Ruhu), Ahmet Rıfat Şungar (Deniz Seviyesi)

En İyi Müzik Ödülü: Kyle Woodworth (Deniz Seviyesi)

En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü: John Wakayama Carey (Deniz Seviyesi)

En İyi Sanat Yönetmeni Ödülü: Osman Özcan (Toz Ruhu)

En İyi Kurgu Ödülü: Özcan Vardar (Deniz Seviyesi)

En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Esra Bezen Bilgin (Silsile)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü: Serkan Keskin (Silsile)

Türkan Şoray Umut Veren Genç Kadın Oyuncu Ödülü : Begüm Akkaya (Nergis Hanım)

Umut Veren Genç Erkek Oyuncu Ödülü: Aytaç Uşun (Silsile)

Film Yönetmenleri Derneği En İyi Yönetmen Ödülü:  Murat Düzgünoğlu (Neden Tarkovski Olamıyorum)

SİYAD En İyi Film Ödülü: Yağmur-Kıyamet Çiçeği (Onur Aydın)

Adana İzleyici Ödülü: Yağmur Kıyamet Çiçeği (Yön: Onur Aydın, Yapımcı: Gülay Kuriş)

Jüri Özel Ödülü: Settar Tanrıöğen (Yağmur-Kıyamet Çiçeği, Toz Ruhu ve Nergis Hanım filmlerindeki performansı ile)

ULUSAL ÖĞRENCİ FİLMLERİ YARIŞMASI

En İyi Kurmaca Ödülü: Tatmin / Yönetmen: Mahmut Telci

En İyi Belgesel Ödülü: Benden Önce / Yönetmen: Mehmet Emre Gül

En İyi Canlandırma Ödülü: Salkım Söğüt / Yönetmen: Ethem Onur Bilgiç

En İyi Deneysel Ödülü: O2 (Oksijen)/ Yönetmen: Naci Anıl Konya

Belgesel Jüri Özel Ödülü: Heykel A.Ş / Yönetmen: Tuna Tetik

AKDENİZ ÜLKELERİ KISA FİLM YARIŞMASI

En İyi Kurmaca Film Ödülü : Lucie’nin Sorunu/Trouble with Lucie Yönetmen: Lionel Kaplan / Fransa

En İyi Belgesel Film Ödülü : Cibik / Reed Yönetmen: Turgay Kural /Türkiye

En İyi Canlandırma Film Ödülü: Baba/Father Yönetmen: Santiago Bou Grasso / Fransız-Arjantin

En İyi Deneysel Film Ödülü: Okul Bahçesi / Schoolyard Yönetmen: Rinio Dragasaki / Yunanistan

Kurmaca Jüri Özel Ödülü: Ailevi Heyecanlar/ Family Thrill Yönetmen: Dimitris Stratakis / Yunanistan

Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali

SPONSORLAR

Festival Sponsorları
"Sinemanın başarılı örneklerinin 24. kez ödüllendirileceği Uluslararası Adana Film Festivali'ne katılacak tüm sinemaseverlere iyi seyirler dilerim..." HÜSEYİN SÖZLÜ Adana Büyükşehir Belediye Başkanı