ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ +90 322 503 04 77 info@adanafilmfestivali.org.tr

20. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali (2013)

ULUSAL UZUN METRAJLI FİLM YARIŞMASI

En İyi Yönetmen Ödülü: Reha Erdem (Jin)

En iyi Senaryo Ödülü: Hakkı Kurtuluş-Melik Saraçoğlu (Gözümün Nuru) ve Tarık Tufan-Mahmut Fazıl Coşkun (Yozgat Blues)

Yılmaz Güney Ödülü: Köksüz (Deniz Akçay Katıksız)

En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Ahu Türkpençe ve Lale Başar (Köksüz)

En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Ercan Kesal (Yozgat Blues)

En İyi Müzik Ödülü: Mihaly Vig (Eve Dönüş: Sarıkamış 1915)

En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü: A. Emre Tanyıldız (Soğuk)

En İyi Sanat Yönetmeni Ödülü: Tural Polat (Eve Dönüş: Sarıkamış 1915)

En İyi Kurgu Ödülü: Ali Aga (Gözümün Nuru)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü: Melis Ebeler (Köksüz)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü: Tansu Biçer (Yozgat Blues)

Türkan Şoray Umut Veren Genç Kadın Oyuncu Ödülü: Deniz Hasgüler (Jin)

Umut Veren Genç Erkek Oyuncu Ödülü: Savaş Alp Başar (Köksüz)

Film Yönetmenleri Derneği En İyi Yönetmen Ödülü: Mahmut Fazıl Coşkun (Yozgat Blues) ve Atıl İnaç (Daire)

Film Yönetmenleri Derneği En İyi Film Ödülü: Yozgat Blues (Mahmut Fazı Coşkun) ve Daire (Atıl İnanç)

SİYAD En İyi Film Ödülü: Gözümün Nuru (Hakkı Kurtuluş-Melik Saraçoğlu)

Adana İzleyici Jürisi Ödülü: Çanakkale: Yolun Sonu (Mustafa Kemal Uzun)

Yaşam Boyu Onur Ödülleri: Çolpan İlhan, İzzet Günay, Demir Görgün Karahan ve Necip Sarıcı

ULUSAL ÖĞRENCİ FİLMLERİ YARIŞMASI

En İyi Kurmaca Ödülü: Eksik / Yönetmen: Eren Çukurluöz – Umut

En İyi Belgesel Ödülü: Meğer / Yönetmen: Uğur Egemen İres

En İyi Canlandırma Ödülü: Leke / Yönetmen: Güven Şahinkanat

En İyi Deneysel Ödülü: Ayakkabı / Yönetmen: Musab Tekin

Belgesel Jüri Özel Ödülü: Gecekondu Mahallesi / Yönetmen: Emrah Kılıç

ULUSLARARASI AKDENİZ ÜLKELERİ KISA FİLM YARIŞMASI

En İyi Kurmaca Film Ödülü : Küçük Sevgili / Yönetmen: Igor Mirkovic / Hırvatistan

En İyi Belgesel Film Ödülü : Günaydın Direniş / Yönetmen: Adrian Orr / İspanya

En İyi Canlandırma Film Ödülü: Tornistan / Yönetmen: Ayce Kartal / Türkiye

En İyi Deneysel Film Ödülü: Shunpo / Yönetmen: Steven Briand / Fransa

Kurmaca Jüri Özel Ödülü: Boşluk / Yönetmen: Onur Güler / Türkiye

ONUR ÖDÜLLERİ

Çolpan İlhan

İzzet Günay

Demir Görgün Karahan

Necip Sarıcı

Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali

SPONSORLAR

Festival Sponsorları
"Sinemanın başarılı örneklerinin 24. kez ödüllendirileceği Uluslararası Adana Film Festivali'ne katılacak tüm sinemaseverlere iyi seyirler dilerim..." HÜSEYİN SÖZLÜ Adana Büyükşehir Belediye Başkanı