ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ +90 322 503 04 77 info@adanafilmfestivali.org.tr

18. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali (2011)

ULUSAL UZUN METRAJLI FİLM YARIŞMASI

En İyi Film Ödülü: Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikâyesi (Yönetmen: Onur Ünlü)

Yılmaz Güney Ödülü: Gelecek Uzun Sürer (Yönetmen: Özcan Alper)

SİYAD (Sinema Yazarları Derneği ) En İyi Film Ödülü: Gelecek Uzun Sürer (Yönetmen: Özcan Alper)

Adana İzleyici Jürisi Ödülü: Simurg (Yönetmen: Ruhi Karadağ)

En İyi Yönetmen Ödülü: Cemil Ağacıkoğlu (Eylül)

En İyi Senaryo Ödülü: Onur Ünlü (Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikâyesi)

Jüri Özel Ödülü: Aşk ve Devrim (Yönetmen: Serkan Acar)

En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü: Feza Çaldıran (Gelecek Uzun Sürer)

En İyi Müzik Ödülü: Mustafa Biber (Gelecek Uzun Sürer)

En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Hatice Aslan (Vücut) ve Görkem Yeltan (Eylül)

En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Durukan Ordu (Gelecek Uzun Sürer)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü: Şeyla Halis (Vücut)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü: Tuna Orhan (Memleket Meselesi)

Jüri Oyunculuk Özel “Toplu Performans” Ödülü: Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikâyesi’nin bütün oyuncuları

En İyi Sanat Yönetmeni Ödülü: Adalı Aksoy (Aşk ve Devrim)

En İyi Kurgu Ödülü: Taner Sarf (Eylül)

Umut Veren Genç Kadın Oyuncu Ödülü: Deniz Denker (Aşk ve Devrim)

Umut Veren Genç Erkek Oyuncu: Hakan Kurtaş (Vücut) ve Gün Koper (Aşk ve Devrim)

Jüri ayrıca, ‘Ses Tasarımı’ başlığı ile yeni bir kategori açılmasını ve ödülün, “Kaybedenler Kulübü” ve “Eylül” filmlerindeki çalışmaları nedeniyle Burak Topalakçı’ya verilmesini kararlaştırdı.

ULUSAL ÖĞRENCİ FİLMLERİ YARIŞMASI

En İyi Kurmaca Film Ödülü : BAYDARA “edra’nın kaderi” / Yönetmen: Can Eren

En İyi Belgesel Film Ödülü : BİR AVLU BİR KENT / Yönetmen: Canan Altınbulak

En İyi Canlandırma Film Ödülü :GİBİ / Yönetmen: Semih Vardar

En İyi Deneysel Film Ödülü : ZAMANADAM / Yönetmen: Tunca Yıldız

Kurmaca Dalda Jüri Özel Ödülü : ADEM’İN KUYUSU / Yönetmen: Veysel Cihan Hızar

Belgesel Dalda Jüri Özel Ödülü : TORUK / Yönetmen: Mustafa Çağlar İlim, Hasan Basri Özdemir

Canlandırma Dalda Jüri Özel Ödülü : YERSU / Yönetmen: Utku Yavaşça, Merve Nur Ülcan

Deneysel Dalda Jüri Özel Ödülü : ESKİ DÜNYAYA DAİR / Yönetmen: Bilal Çakay

AKDENİZ ÜLKELERİ KISA FİLM YARIŞMASI

En İyi Kurmaca Film Ödülü :TASNİM / TASNIM Yönetmen: Elite Zexer

En İyi Belgesel Film Ödülü : BİTMEMİŞ İTALYA / UNFINISHED  ITALY Yönetmen: Benoit Felici

En İyi Canlandırma Film Ödülü : HİÇ BİR KARANLIK UNUTTURAMAZ / NO DARKNESS CAN MAKE US FORGET Yönetmen: Hüseyin Karabey

En İyi Deneysel Film Ödülü : MERCURY / MERCURY Yönetmen: Sandro Aguilar

Kurmaca Dalda Jüri Özel Ödülü : DÖNÜŞÜ OLMAYAN YOLCULUK / JOURNEY OF NO RETURN Yönetmen: Güçlü Yaman

Belgesel Dalda Jüri Özel Ödülü : BEN GELDİM GİDİYORUM / I’VE COME AND I’M GONE

Yönetmen: Metin Akdemir

Canlandırma Dalda Jüri Özel Ödülü : AĞAÇ KABUĞUNUN ALTINDAKİ SESSİZLİK / THE SILENCE BENEATH THE BARK Yönetmen: Joanna  Lurie

Deneysel Dalda Jüri Özel Ödülü : GERİ / BACK  Yönetmen: Vicent Gisbert Soler

ONUR ÖDÜLLERİ

Ali Özgentürk

Nebahat Çehre

Kadir İnanır

Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali

SPONSORLAR

Festival Sponsorları
"Sinemanın başarılı örneklerinin 24. kez ödüllendirileceği Uluslararası Adana Film Festivali'ne katılacak tüm sinemaseverlere iyi seyirler dilerim..." HÜSEYİN SÖZLÜ Adana Büyükşehir Belediye Başkanı