ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ +90 322 503 04 77 info@adanafilmfestivali.org.tr

17. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali (2010)

ULUSAL UZUN METRAJLI FİLM YARIŞMASI

En İyi Film Ödülü: Bal / Yönetmen: Semih Kaplanoğlu

Yılmaz Güney Özel Ödülü: Denizden Gelen / Yönetmen: Nesli Çölgeçen

Jüri Özel Ödülü: “Bal” filmindeki rolü ile Bora Altaş’a Jüri Özel Ödülü’nü verildi.

Adana İzleyici (Halk) Jürisi Ödülü: Nefes: Vatan Sağolsun / Yönetmen: Levent Semerci

En İyi Yönetmen Ödülü: Selim Demirdelen / Kavşak ve Levent Semerci / Nefes

En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü: Emre Erkmen / Kıskanmak

En İyi Senaryo Ödülü: Onur Ünlü / Beş Şehir

En İyi Müzik Ödülü: Selim Demirdelen / Kavşak

En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Nergis Öztürk / Kıskanmak & Sezin Akbaşoğulları / Kavşak

En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Tansu Biçer / Beş Şehir

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü: Beste Bereket / Beş Şehir

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü: Bülent Emin Yarar / Beş Şehir

Umut Veren Kadın Oyuncu Ödülü: Suzan Genç / Büyük Oyun

Umut Veren Erkek Oyuncu Ödülü: Umut Kurt / Kavşak

En İyi Sanat Yönetmeni Ödülü: Soner Caner / Nefes & Nilüfer Çamur Giritlioğlu / Kıskanmak

En İyi Kurgu Ödülü: Çiçek Kahraman, Natalin Solakoğlu / Ses

ULUSAL ÖĞRENCİ FİLMLERİ YARIŞMASI

En İyi Kurmaca Film Ödülü / “Meret” (Yönetmen: Hakan Ömer Zorka – Ege Üniversitesi

En İyi Belgesel Film Ödülü /  “Mada” (Yönetmen: Musa Ak ve Elif Çelik – Erciyes Üniversitesi

En İyi Canlandırma Filmi Ödülü / “Karga Leşi” (Yönetmen: Önder Menken – Anadolu Üniversitesi

En İyi Deneysel Film Ödülü / “Keneler ve Karıncalar” (Engin Kılıçatan – Dokuz Eylül Üniversitesi

AKDENİZ ÜLKELERİ ULUSLARARASI KISA FİLM YARIŞMASI

En İyi Kurmaca Film Ödülü : Rita / Rita (Yönetmen: Fabio Grassadonia & Antonio Piazza) – İtalya

En İyi Belgesel Film Ödülü : Four Walls One Window / Dört Duvar Bir Pencere (Yönetmen: Hazal Bayar) – Türkiye

En İyi Canlandırma Filmi Ödülü : The Man Who Slept / Uyuyan Adam (Yönetmen: Ines Sedan) – Fransa

En İyi Deneysel Film Ödülü : Format / Format (Yönetmen: Darko Bakliza) – Hırvatistan

Kurmaca Jüri Özel Ödülü : Left Right / Sol Sağ (Yönetmen: Argiris Germaidis ve Stavros Raptis) – Yunanistan

Kurmaca Mansiyon Ödülü : Silence / Sessizlik (Yönetmen: Aziz Çapkurt) – Türkiye

Belgesel Jüri Özel Ödülü : Territories / Bölgeler (Yönetmen: Monica Baptista) – Portekiz-Rusya

Canlandırma Jüri Özel Ödülü : Video Game / Video Oyunu (Yönetmen: Donato Sansone) –  Italya

Deneysel Jüri Özel Ödülü : From The Woods / Ormandan (Yönetmen: Roman Ljubimov Dacko) – İspanya

ONUR ÖDÜLLERİ

Atilla Dorsay,  Müjde Ar

Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali Uluslararası Adana Film Festivali

SPONSORLAR

Festival Sponsorları
"Sinemanın başarılı örneklerinin 24. kez ödüllendirileceği Uluslararası Adana Film Festivali'ne katılacak tüm sinemaseverlere iyi seyirler dilerim..." HÜSEYİN SÖZLÜ Adana Büyükşehir Belediye Başkanı